XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Rybniku

W dniach 05-07.05.2022r odbywały się XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Rybniku. Podczas Igrzysk Klub O.S. Handicap Wrocław reprezentowało 4 zawodników:
Anna Sławińska, Artur Pilichowski, Patryk Serwin i Jakub Domagała. Rywalizacja odbywała się na Krytej Pływalni MOSiR w Rybniku, udział wzięło 100 zawodników z całego kraju.
Pierwsza startowała Ania otwierając worek z medalami.
Na dystansie 15m SP zdobyła srebrny medal i powtórzyła wynik na dystansie 25m SP w stylu dowolnym. Młodziakom poszło równie dobrze. Artur rozpoczął od I miejsca na dystansie 25m stylem klasycznym i II miejsca na 50m stylem dowolnym. Patryk dał z siebie wszystko na 25m stylem dowolnym zdobywając srebro, a później brąz w stylu grzbietowym. Kuba ukończył swój dystans na I miejscu, jednak falstart podczas startu spowodował dyskwalifikację – emocje wzięły górę. W następnej konkurencji – sztafecie męskiej 4x25m stylem dowolnym, Kuba na pierwszej zmianie wyprowadził naszą reprezentację na prowadzenie, a Patryk i Artur nie pozwolili już odebrać złotego medalu i chłopcy stanęli na najwyższym stopniu podium. Nasza reprezentacja zdobyła 5 złotych medali, 4 srebrne medale i 1 brązowy medal.

Trener – pani Alicja Pacześniak oraz cała społeczność szkolna jest bardzo dumna z sukcesów
i wyników naszych sportowców. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślne losowanie do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie!!!