Osiągnięcia sportowe

Rok szkolny 2019/2020:

  • 28. 01.- 05. 02. 2020r.- udział dwóch zawodników w Narodowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Szwecji:

Artur Pilichowski:
– 1 miejsce na dystansie 500 m stylem klasycznym,
– 3 miejsce na dystansie 1000 m stylem klasycznym,
– 2 miejsce sztafeta 4×1000 m stylem klasycznym.
Izabela Matkowska:
– 2 miejsce na dystansie 500 m stylem klasycznym,
– 3 miejsce na dystansie 1000 m stylem klasycznym,
– 2 miejsce sztafeta 4×1000 m stylem klasycznym.

  • 15. XI. 2019r.- udział 9 zawodników w XXX Memoriale Marka Petrusewicza w Hali Orbita we Wrocławiu.
  • X 2019r. – Dwoje zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych HANDICAP otrzymało nominację do udziału w Igrzyskach Testowych 2020 przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych Szwecja 2021. Reprezentować będą Polskę w narciarstwie biegowym. Pani Alicja Pacześniak otrzymała nominację trenerską reprezentacji Polski.

Rok szkolny 2018/2019 :

  • V 2019r.- XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Kamienna Góra 2019- 18 zawodników. Uczniowie zdobyli: 8 złotych medali, 10 srebrnych medali i 8 brązowych medali. Ponadto zajęli kolejne miejsca: 8 uczniów czwarte miejsce, 2 uczniów piąte miejsce, 1 uczeń siódme miejsce.
  • IV 2019r.- organizacja i udział w X Dolnośląskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych Wrocław 2019- 24 zawodników. Uczniowie zdobyli: 15 złotych medali, 8 srebrnych medali, 7 brązowych medali, 6 zawodników uplasowało się na 4 miejscu, 7 zawodników na 5 miejscu i 4 zawodników na miejscu szóstym.
  • II 2019r. – XV Międzypowiatowy Mityng z narciarstwa biegowego w Jakuszycach – uczniowie zdobyli 7 medali (4 złote, 2 srebrne i 1 brązowy).
  • X 2018 r. – XXIX Memoriał Marka Petrusewicza – pływalnia Orbita, Wrocław. Na tych prestiżowych, międzynarodowych zawodach nasi uczniowie zostali docenieni brawami publiczności „na stojąco” oraz złotymi medalami.

Rok szkolny 2017/2018 :

  • XI 2017 r. Dolnośląski Turniej Badmintona w Legnicy – 2 zawodników.
  • XI 2017 r. Integracyjne Zawody w Pływaniu Memoriał Marka Petrusewicza (basen ul. Wejherowska) – 7 zawodników.
  • XI 2017 r. Dolnośląski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych w Trzebnicy – 3 zawodników.
  • III 2018 r. – Zimowy Obóz Olimpiad Specjalnych w Szklarskiej Porębie – XVI Międzypowiatowy Mityng z Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach – 6 zawodników.
  • VI 2018 r. – XVIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny w Kamiennej Górze – 13 zawodników.
  • VI 2018 r. – XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Katowice, Chorzów, Miłków – 4 zawodników.

Rok szkolny 2016/2017 :

  • X 2016 r. X Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Legnicy – 2 zawodników. X 2016 r. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta – 2 zawodników.
  • X 2016 r. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta – 2 zawodników.
  • XI 2016 r. VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Katowicach – 2 zawodników.
  • XI 2016 r. Integracyjne Zawody Pływackie: Memoriał Marka Petrusewicza – 7 zawodników.
  • III 2017 r. Zimowy Obóz Sportowy w Szklarskiej Porębie – 5 uczestników.
  • III 2017 r. VIII Dolnośląski Mityng Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych w Karpaczu – 4 zawodników.
  • V 2017 r. XXIII Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w Pływaniu Wrocław 2017 – 8 zawodników.
  • V 2017 r. Dzień Sportu – AWF Wrocław.
  • VI 2017 r. Mistrzostwa Wrocławskie w Nordic Walking – 3 zawodników.
  • VI 2017 r. XVII Dolnośląski Mityng LA OS Kamienna Góra – 17 zawodników.

Rok szkolny 2015/2016 :

  • XI 2015 r. Integracyjne Zawody Pływackie im. Marka Petrusewicza AWF Wrocław – 7 zawodników.
  • XI 2015 r. VIII Dolnośląski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych w Trzebnicy – 3 zawodników.
  • Podczas szkolnego przedstawienia pt. „Dwanaście miesięcy” grupa zaprezentowała trzy tańce: Marsz Radeckiego, Happy New Year, Walc wiedeński.
  • 28 II – 8 III Obóz Zimowy Olimpiad Specjalnych w Szklarskiej Porębie, a podczas niego Międzypowiatowy Mityng z Narciarstwa Biegowego –  6 zawodników.
  • III 2016 r. Ogólnopolski Mityng z Narciarstwa Zjazdowego w Zakopanem.
  • IV 2016 r. podczas XVI Prezentacji Wokalno – Muzycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Marzenie” – 12 uczniów zaprezentowało walc wiedeński.
  • V 2016 r. Dzień Sportu w ogrodzie szkolnym – 10 konkurencji z udziałem studentów AWF.
  • VI 2016 r. XVI Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze – 15 zawodników.
  • VI 2016 r. podczas przedstawienia teatralnego pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” wystawionego z okazji Święta Szkoły  uczniowie zaprezentowali sześć tańców: „Auto stop”, „Taniec góralski”, „Szła dzieweczka”, „Polka warszawska”, szanta „Cholerny sztorm”, szanta „Hiszpańskie dziewczyny”.
  • VI 2016 r. I Wrocławskie Mistrzostwa w Badmintonie dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Autyzmem – 11 zawodników.
  •  Obóz narciarski pod opieką pani Ali Pacześniak – 6 uczestników, którzy wzięli udział w XIV Międzynarodowym Mityngu Narciarskim Olimpiad Specjalnych Jakuszyce 2016 r. W finałowych zawodach z narciarstwa biegowego zdobyli wiele medali.

Rok szkolny 2014/2015:

  • VII Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych w Jakuszycach – 1 złoty medal, 1 srebrny medal, 1 czwarte miejsce.
  • VII Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych w Karpaczu – 2 złote medale, 3 brązowe medale, 1 czwarte miejsce.
  • Zimowy Obóz Olimpiad Specjalnych w Szklarskiej Porębie – 6 uczestników.
  • VII Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu – udział wzięło 15 zawodników zdobywając 5 złotych medali, 10 srebrnych, 6 brązowych oraz 3 czwarte i 1 piąte miejsce. W zawodach zespołowych zdobyli kolejno: 1 pierwsze miejsce, 1 drugie miejsce i 1 trzecie miejsce.
  • XXVI Memoriał Marka Petrusewicza – coroczne prestiżowe zawody pływackie. Udział wzięło 7 zawodników  – cała 7  zajęła pierwsze miejsce i stanęła na najwyższym podium.
  • III Dolnośląski Mityng Gimnastycznych Olimpiad Specjalnych w Trzebnicy – naszą szkołę reprezentowały 3 zawodniczki, zajęły pierwsze i drugie miejsce w ćwiczeniach wolnych i na drążku oraz pierwsze miejsce podczas rywalizacji na poręczach asymetrycznych.
  • Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach – 25.06.2011 – Dominika Konior reprezentowała Polskę i została wicemistrzynią olimpijską w pływaniu
  • IX ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Kielce 2-5.07.2009 – 3 złote medale.
  • Międzypowiatowy Mityng w Narciarstwie Biegowym 24.02-6.03.2009 – 6 zawodników – 2 złote medale, 2 srebrne, 1 brązowy.
  • Letnie Europejskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – 13-18.10.2009 Hiszpania – Dominika Konior – IV miejsce.
    VIII Dolnośląski Turniej Badmintona – Legnica – udział w zawodach sportowych – 11 zawodników

Udział w konkursach artystyczno-plastycznych:

  • VII Miejski Przyrodniczy Konkurs Plastyczny PTAKI- PTAKI CUDAKI- I miejsce w kategorii dzieci młodszych, praca pt. „Rajska Papuga”, III miejsce w kategorii dzieci starszych, praca pt. „Paw w złotej koronie” (listopad 2019).
  • VI – ty Miejski Przyrodniczy Konkurs Plastyczny PTAKI pt: „PTAKI BAJKOWE, BAŚNIOWE” – III miejsce, w kategorii dzieci młodsze oraz I miejsce, w kategorii dzieci starsze ( listopad 2018)
  • Konkurs Fundacji ProCuro na świąteczną kartkę bożonarodzeniową – I-sze i II -gie miejsce (2017 r).
  • Muzeum Poczty i Telekomunikacji – „Magiczny czas – projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej” – wyróżnienie (2017 r).
  • III Przyrodniczy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 pt. „Kolorowy ptak” – I-sze i II-gie miejsce (2016 r).
  • Przegląd Międzynarodowego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – jedno wyróżnienie, a prace ośmiu uczniów zakwalifikowały się do wystawy w Muzeum Architektury.
  • IX edycja konkursu plastycznego ART Stacja przystanek najmłodszej sztuki organizowanego przez Fundację ProCuro pt. „Jestem dzieckiem, więc lubię…”   udział wzięło sześciu uczniów. Wyróżnienie otrzymał Tomek K. za pracę pt. „Lubię Święta Wielkanocne”. (2015 r)

Prezentacje grupy tanecznej

  • II Festiwal SHOW DANCE z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, 05.04. 2019r. – zajęcie I miejsca- taniec Hip-hop.
  • XVIII Dolnośląskie Prezentacje Wokalno – Muzyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Marzenia” (12.03.2018 r).
  • Udział w I Dolnośląskim Konkursie Form Tanecznych „Z przytupem” – Polskie Tańce Ludowe – Polonez.

Wystawy prac plastycznych 

  • Czasowa wystawa prac plastycznych uczniów w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty, 18-29. 11. 2019r.
  • Wernisaż w Starym Ratuszu- „Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia”, 28.05.2019 r.
  • Wystawa w Starym Ratuszu – „Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia”, 24. 05. 2018 r.
  • Wystawa w Starym Ratuszu – „Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia”, 30. 05. 2017 r.
  • Wystawa w Galerii Kontury Kultury – „Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia”, 01. 06. 2016 r.
  • Wystawa w Starym Ratuszu – „Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia”, 03. 06. 2015 r.
  • Wystawa w Starym Ratuszu – „Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia”, 29. 06. 2014 r.

Występy teatralne

  • Inscenizacja teatralna pt.: „Szopka krakowska” (17. 12. 2019 r.)
  • Inscenizacja teatralna pt.: „Podwórkowe wyliczanki” (13. 06. 2019 r.)
  • Przedstawienie pt. „Pędzą Mikołaje” ( 2018 r,)
  • Inscenizacja teatralna pt. „W rytmie fit” (2018 r.)
  • Przedstawienie pt. „Ruch to zdrowie” (2017 r.)
  • Przedstawienie pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie” oraz „Anioły górą” (2016 r.)
  • Przedstawienie pt. „Letnie marzenia” oraz „Dwanaście miesięcy” (2015 r.)