Kreatywni w czasie wolnym od zajęć szkolnych

23.06.2020
Plastycznie witamy początek wakacji. Do wykonania buźki słoneczka, kolorowanie wakacyjno- matematycznych obrazków i plastyczne zadania na spostrzegawczość. Wzory kart prac będą zamieszczone na profilu facebookowym szkoły.

23.06.2020
40 pomysłów na wakacyjne zabawy. Wakacje to nie jest czas na nudę. Słońce, radość, beztroska zabawa- oto symbole wakacji. Przedstawiamy propozycje letnich aktywności. Może skorzystacie? Wszystko w Waszych rękach. Zachęcamy. Link do zabaw będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

18.06.2020
Zapraszamy do wykonania różnorodnych prac. Zarówno techniki wykonania, jak i tematy prac są bogate, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo zachęcamy. Link do prac będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

18.06.2020
6 najlepszych eksperymentów dla dzieci- proponujemy wykonanie eksperymentów z mlekiem, ze świeczką, z bańkami mydlanymi, które możliwe są do wykonania w domu. Miłej zabawy. Link do doświadczeń będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

15.06.2020
Matematyka wcale nie musi być nudna, potrafi być kolorowa. Zachęcamy do matematycznych prac plastycznych. Wśród propozycji znajdują się również ćwiczenia na spostrzegawczość oraz makieta przestrzenna. Do dzieła. Link do prac będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

05.06.2020
Co można zrobić z serduszek? Przebogaty wachlarz pomysłów na wykonanie różnorodnych
i fantazyjnych prac. Bardzo gorąco polecamy. Link do pomysłów na prace do pobrania na profilu facebookowym szkoły.

05.06.2020
Oto przepis na chwilę z małym dzieckiem w domu. Spostrzegawczość, koncentracja i precyzja, połączone z zabawą oraz pożytecznym działaniem na rzecz domu. Link do filmów będzie zamieszczony na profilu facebookowym szkoły.

03.06.2020
Nauka jest fajna. Ze sprawdzonych źródeł dowiecie się jak nadmuchać balony i wykonać balonowe szaszłyki. Eksperymenty te, w sposób bezpieczny możecie wykonać w domu.
Link do doświadczeń będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

01.06.2020
Prezentujemy kolejne propozycje prac plastycznych. Spośród różnych technik ich wykonania, każdy może wybrać coś dla siebie. Nie czekajcie, zaczynajcie. Do dzieła. Link do prac będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

26.05.2020
Coś szalonego i pachnącego- mydło z kolorowymi pomponami może być kolejnym pomysłem
na prezent dla mamy. Częste mycie rąk nadal wskazane. Instrukcja wykonania dostępna będzie pod linkiem, na profilu facebookowym szkoły.

26.05.2020
Tulipany dla Mamy- gdyby ktoś jeszcze nie miał pomysłu na upominek dla drogiej mamy, proponujemy wykonanie papierowych tulipanów. Mama się ucieszy. Link do pracy będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

22.05.2020
Zbliża się Święto Mam. Jest czas na wykonanie plastycznego upominku. Kolorowe, inspirujące propozycje znajdziecie poniżej. Link do prac będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

20.05.2020
Pomysłowe i inspirujące propozycje prac plastycznych. Wybierzcie, zdecydujcie i działajcie. Bądźcie jak Pablo Picasso albo Claude Monet. Prace do pobrania na profilu facebookowym szkoły.

18.05.2020
Zapraszamy do rysowania wierszyków. Należy uważnie słuchać treści wierszyka i patrzeć jednocześnie na ekran komputera. To łatwy oraz szybki sposób na wykonanie prostych rysunków. Link do filmowych wierszyków będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

18.05.2020
Futrzaści muzycy- przyjrzyj się uważnie, jakimi klawiszami należy zagrać melodię, a następnie odtwórz ją sam. Nie udało się? Nic nie szkodzi! Spróbuj jeszcze raz. Powodzenia!!! Link do gry muzycznej będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły (strona wymaga aktywnej wtyczki Adobe Flash Player).

14.05.2020
Oscylatory dźwiękowe- używając „myszki” rozciągaj figury w różne strony i baw się dźwiękiem. Link do zabawy będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

14.05.2020
Poidełko dla pszczół. Majowa aktywność owadów, zwłaszcza pszczół, które odpowiedzialne są za zapylanie kwiatów i produkcję miodu wymaga naszej pomocy i wsparcia. Proponujemy przygotowanie dostępu dla pszczół do bezpiecznego źródła wody. Propozycje poidełek znajdą się pod linkiem na profilu facebookowym szkoły. Praca ciekawa i pożyteczna.

13.05.2020
Wirtualne instrumenty strunowe. Szarp struny! Twórz muzykę. W tym przypadku nuty się nie liczą. Zapraszamy do zabawy. Link do aktywności będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

13.05.2020
Piankolina to prosty przepis na niezwykle puszystą masę. Możecie z niej formować, wygniatać, ugniatać co tylko chcecie. Każdy pomysł będzie dobry. Zabawa gwarantowana,
ale trzeba będzie po sobie posprzątać. Link do filmu będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

12.05.2020
Rysowanie muzyki- narysuj kształt, wzór i posłuchaj co stworzyłeś. Zapraszamy na kolejną odsłonę zajęć muzycznych. Link do strony będzie zamieszczony na profilu facebookowym szkoły.

12.05.2020
Majowa łąka- inspiracje. Czy są wśród Was poszukiwacze kamieni? Jeśli tak, podpowiadamy jak można je wykorzystać. Stwórzcie kamykowe biedronki, pszczółki oraz innych mieszkańców łąki. Pomysł na wykonanie znajdziecie na profilu facebookowym szkoły.

11.05.2020
Bardzo zachęcamy do tworzenia muzyki z kolorowych pól. Istnieje możliwość zmiany instrumentów i tempa. Link do zajęć muzycznych będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

11.05.2020
Krok po kroku. Dzięki zadaniom poznacie etapy powstawania motywów zwierząt. Przy okazji poćwiczycie percepcję wzrokową, ruchową, spostrzegawczość i wyobraźnię plastyczną. Link do prac będzie zamieszczony na profilu facebookowym szkoły.

08.05.2020
Malowanie dłońmi i stopami. Proponujemy wykonanie prac plastycznych metodą stempli. Szczęśliwe dziecko to brudne dziecko i według tej zasady powstaną arcyciekawe prace. Wzory prac do pobrania na profilu facebookowym szkoły.

07.05.2020
Jak się okazuje papier toaletowy może spełniać różne funkcje. Mogą powstać z niego piękne kwiaty. Wszystko w Waszych rękach. Link do filmu z instruktażem zostanie zamieszczony
na profilu facebookowym szkoły.

07.05.2020
Zabawa z rytmem. Bawcie się muzyką tworząc własne melodie. Link do ćwiczeń muzycznych będzie do pobrania na profilu facebookowym szkoły.

06.05.2020
Dla chętnych, kreatywnych, aktywnych kolejne propozycje prac plastyczno-technicznych. Kolorowa sowa będzie piękną ozdobą parapetu lub biurka. Propozycje prac do pobrania na profilu facebookowym szkoły.

05.05.2020
Zwierzęta to częsty motyw prac plastycznych. Polecamy wykonanie piesków metodą stempelkową. Szybko, prosto, przyjemnie. Efekt murowany. Link do instrukcji będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

04.05.2020
Już dziś zostań DJ. Ty decydujesz o muzyce stając się twórcą. Zapraszamy do muzycznej zabawy. Linki do strony będą zamieszczone na profilu facebookowym szkoły.

04.05.2020
Kolorowanki według kodu. Popatrz, wybierz, przygotuj kredki, wytęż wzrok i koloruj według kodu graficznego lub liczbowego. Powstaną ciekawe prace. Propozycja dla młodszych
i starszych. Prace do pobrania na profilu facebookowym szkoły.

30.04.2020
Dźwięki instrumentów muzycznych. Czy pamiętacie jakie to instrumenty? Sprawdźcie.
Link do filmu będzie zamieszczony na profilu facebookowym szkoły.

30.04.2020
Świat kolorów i faktur. Zapraszamy do wykonania prac plastyczno-technicznych, które pobudzą wyobraźnię, zrelaksują, zrównoważą emocje. Propozycje prac do pobrania na profilu facebookowym szkoły.

29.04.2020
Muzyki nigdy dość. Relaksuje, odpręża, uczy. Graj melodie na cymbałkach, tak jak kolorowe nutki. Link do strony będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły (strona wymaga aktywnej wtyczki Adobe Flash Player).

29.04.2020
Łamigłówki Sówki Zosi. Zadania dla bystrzaków. Sprawdźcie swoje umiejętności.
Wierzymy w to, że dacie radę. Powodzenia. Link do zadań będzie zamieszczony na profilu facebookowym szkoły.

28.04.2020
Lekcje w podskokach- to cykl zajęć muzyczno-ruchowych, proponowanych zwłaszcza dzieciom młodszym. Zachęcamy, bo warto. Link do pierwszej lekcji pt.” Rytmiczna rozgrzewka
w podskokach” będzie dostępny na facebooku szkoły. Pozostałe lekcje, dla zainteresowanych, znajdują się na kanale Youtube.

28.04.2020
Tęcza z cukierków? Meduza w butelce? Tak, to jest możliwe. Te i wiele innych ciekawostek możecie obejrzeć, a następnie wykonać w domu. To są właśnie eksperymenty. Link do strony
na profilu facebookowym szkoły.

27.04.2020
Wiosna w pełni. Przedstawiamy pomysły na kolejne wiosenne prace technikami mieszanymi. Zapraszamy do działania. Propozycje prac na profilu facebookowym szkoły.

24.04.2020
Symbole wiosny- owady. Przedstawiamy wzory do wykonania.

23.04.2020
Domowe warsztaty muzyczne. Poznacie wysokie, niskie dźwięki, dopasujecie instrumenty, etykiety z nazwą do dźwięku. Linki do pobrania na profilu facebookowym szkoły (strony wymagają aktywnej wtyczki Adobe Flash Player).

23.04.2020
Z okazji Dnia Ziemi warto wykorzystać garść „śmieci” w ramach recyklingu, wykonując zabawki.

22.04.2020
Zachęcamy do korzystania z banku pomysłów na stronie internetowej mojedziecikreatywnie. Znajdziecie tutaj edukację, zabawę, gry, książki i wiele różnych pomysłów na spędzenie czasu. Link do strony będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

21.04.2020
Zapraszamy do muzycznej aktywności. Jazzowanki- piosenki z pokazywaniem.
Blu i Ola- taneczne przeboje z filmów dziecięcych. Linki do stron będą do pobrania na facebooku szkoły. Warto!!!

21.04.2020
Świat z papieru. Przedstawiamy propozycje prac przestrzennych wykonanych z talerzyków papierowych, rolek papieru i wytłaczanek. Potrzebne będą farby, makaron, guziki, plastikowe łyżki (mogą być zamienniki). Liczy się pomysł oraz chęci do pracy.

20.04.2020
Adrian proponuje i zachęca do zabawy konstrukcyjnej. Jest to układanka polegająca na łączeniu plastikowych patyczków. Tu nie można zrobić nic źle. Zdjęcia pokazują zaangażowanie Adriana
w konstruowanie. Zabawa jest warta uwagi. Spróbujcie.

17.04.2020
Kwiecisty kwiecień. Poniżej prezentujemy techniki wykonania kwiatów, a nad wszystkim kolorowa tęcza.

16.04.2020
31 niezwykłych zabawek, które zrobisz w mgnieniu oka! Czas na zmianę. Domowymi sposobami możecie wykonać ładne, ciekawe, kreatywne zabawki. Pomoc rodziców wskazana. Pomysłowość imponująca! Nam się podobało. Czy Wam również? Link do strony będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

16.04.2020
Przynieście wiosnę do domu, za pomocą samodzielnie wykonanych prac. Popatrzcie, wybierzcie, zróbcie. Będzie pięknie. Wzór na zdjęciach, a prace do pobrania na facebooku szkoły.

15.04.2020
Spóźniony śmigus-dyngus! Prezentujemy eksperymenty, które błyskawicznie można wykonać
w domu, z wodą w roli głównej. Link dostępny będzie na profilu facebookowym szkoły.

08.04.2020
Dla tych, którzy mają jeszcze czas. Propozycje plastyczne z dodatkiem specjalnym- instrukcja filmowa na profilu facebookowym szkoły.

07.04.2020
Oto kolejne pomysły na świąteczny wystrój otoczenia.

06.04.2020
Kuba zachęca do spędzenia wolnego czasu przy tworzeniu samolotów oraz rakiet. Wszystkie modele wykonał sam z pełnym zaangażowaniem i pasją. Poleca, zwłaszcza chłopcom. Takie samoloty i rakiety mogą bezpiecznie latać w domu. Zobaczcie sami.

03.04.2020
Wielkanocne inspiracje plastyczne- są łatwe do wykonania, z dostępnych materiałów. Efekt samodzielnej pracy przyczyni się do nietuzinkowego wystroju mieszkania, domu, pokoju.

03.04.2020
Czym jest rytm? Wypróbuj samodzielną grę na wirtualnych bongosach. Link do strony będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

02.04.2020
Rzecz niebywała- muzykę można rysować. Forma tych zajęć znajdzie się pod linkiem na profilu facebookowym szkoły. Fajna sprawa.

01.04.2020
To nie będzie łatwe! Zadanie będzie wymagało koncentracji uwagi, staranności i cierpliwości, aby złamać kod. Postępujcie według instrukcji. Hmm… ciekawe co jest ukryte pod szyfrem. Wszystkich kodołamaczy prosimy o fotki. Zdjęcie autora z efektem pracy mile widziane. Kody
do pobrania na Facebooku.

31.03.2020
Jeśli wam się kończą pomysły na zabawę, można skorzystać z pomysłów innych. Bawcie się dobrze. Karta pomysłów niebawem na profilu facebookowym szkoły.

27.03.2020
Oddech dla rodziców- Narodowe Forum Muzyki proponuje udział w koncertach symfonicznych on line. Melomanów odsyłamy na stronę NFM.

27.03.2020
Propozycje zabawy dla całej rodziny- eksperymentowanie, doświadczanie i poznawanie świata na stronie www.ekodziecko.com. Link na profilu facebookowym szkoły.

27.03.2020
Proponujemy złapanie oddechu od kart pracy. Poniżej prezentujemy propozycje wykonania prac manualnych. Instrukcje na Facebooku.

27.03.2020
Zachęcamy do oglądania filmów pana Maćka, kolejne odcinki „Przygód z szachami”. Jednocześnie informujemy, że pan Maciek i pani Ola chętnie porozmawiają z wami. Będą dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-14.00, pod następującymi numerami: pani Ola- numer telefonu 669 355 343, pan Maciek- numer telefonu 663 313 945. Prosimy
o nieprzekraczanie podanych ram czasowych.

26.03.2020
Logopedia na wesoło- pani logopeda proponuje ćwiczenia logopedyczne dla dużych i małych,
z wykorzystaniem różnorodnych pomocy, które są w zasięgu ręki lub można je wykonać w prosty sposób. Link na profilu facebookowym szkoły.

25.03. 2020
Szanowni Państwo. My, jako nauczyciele, zdajemy sobie sprawę, że nowa rzeczywistość powoduje natłok obowiązków zawodowo-domowych. Proponując naszym uczniom formy zajęć poprzez stronę internetową i facebook, nie chcemy by były one dla Państwa dodatkowym obciążeniem. Znając swoje dziecko i jego funkcjonowanie w domu, pozostawiamy Państwu wybór aktywności, tak aby dziecko miało przyjemność, a Państwo mogli się czuć odciążeni.
To jest tylko wachlarz propozycji. Decyzja należy do Państwa.

24.03.2020
Serwis Polskie Radio Dzieciom przygotował atrakcyjną ofertę. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Chociażby PORANEK, WARSZTAT MAŁEGO ARTYSTY, MUZYCZNE PODRÓŻE, RYTMIKA
i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy. Strona www.polskieradio.pl

24.03.2020
„Przygoda z szachami”. Pan Maciek, instruktor szachowy, specjalnie dla naszej społeczności, przygotowywać będzie filmiki instruktażowe. Pierwszy odcinek jest już dostępny na profilu facebookowym szkoły.

23.03.2020
SZANOWNI RODZICE. WSZYSTKIE PROPONOWANE LINKI, Z KTÓRYCH MOGĄ KORZYSTAĆ WASZE DZIECI, SĄ DOSTĘPNE NA PROFILU FACEBOOKOWYM SZKOŁY. ZACHĘCAMY DO ZAŁOŻENIA I KORZYSTANIA Z OBFITOŚCI PROFILU.

23.03.2020
Coś manualnego- ćwiczymy dłonie i wyobraźnię. Prace do wykonania, do pobrania na profilu facebookowym szkoły. Dla zachęty zdjęcia prac.

23.03.2020
Warsztaty muzyczno-rytmiczne trwają. Można być aktywnym członkiem orkiestry wchodząc na link na facebooku. Zapraszamy do gry na pianinie i na instrumentach dętych.

20.03.2020
Propozycja dla chcących zrobić coś więcej. Masy sensoryczne i plastyczne do wykonania
w domu. Przepisy, instruktaż znajdują się na stronie www.panimonia.pl. Link do strony umieszczony jest na profilu facebookowym szkoły.

19.03.2020
EMPIK udostępnia darmowe audiobooki, ebooki, słuchowiska w aplikacji EMPIKGO. Dodatkowo EMPIK organizuje e-spotkania autorskie i zaprasza dzieci na warsztaty naukowe online.

19.03.2020
Zapraszamy na wirtualny spacer do HYDROPOLIS.

19.03.2020
Skoro nie możecie pójść do Zoo to Zoo przyjdzie do Was. Będą dwa razy w tygodniu  lekcje online o zwierzętach. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Przedstawiamy propozycje różnorodnych zajęć dla dzieci o charakterze doświadczalnym, plastycznym, technicznym, muzycznym, ruchowym… Oferta będzie systematycznie wzbogacana. Miłej zabawy.

Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”,
który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką.

TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.