Kreatywni w czasie wolnym od zajęć szkolnych

27.03.2020
Oddech dla rodziców- Narodowe Forum Muzyki proponuje udział w koncertach symfonicznych on line. Melomanów odsyłamy na stronę NFM.

27.03.2020
Propozycje zabawy dla całej rodziny- eksperymentowanie, doświadczanie i poznawanie świata na stronie www.ekodziecko.com. Link na profilu facebookowym szkoły.

27.03.2020
Proponujemy złapanie oddechu od kart pracy. Poniżej prezentujemy propozycje wykonania prac manualnych. Instrukcje na Facebooku.

27.03.2020
Zachęcamy do oglądania filmów pana Maćka, kolejne odcinki „Przygód z szachami”. Jednocześnie informujemy, że pan Maciek i pani Ola chętnie porozmawiają z wami. Będą dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-14.00, pod następującymi numerami: pani Ola- numer telefonu 669 355 343, pan Maciek- numer telefonu 663 313 945. Prosimy
o nieprzekraczanie podanych ram czasowych.

26.03.2020
Logopedia na wesoło- pani logopeda proponuje ćwiczenia logopedyczne dla dużych i małych,
z wykorzystaniem różnorodnych pomocy, które są w zasięgu ręki lub można je wykonać w prosty sposób. Link na profilu facebookowym szkoły.

25.03. 2020

24.03.2020
Serwis Polskie Radio Dzieciom przygotował atrakcyjną ofertę. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Chociażby PORANEK, WARSZTAT MAŁEGO ARTYSTY, MUZYCZNE PODRÓŻE, RYTMIKA
i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy. Strona www.polskieradio.pl

24.03.2020
„Przygoda z szachami”. Pan Maciek, instruktor szachowy, specjalnie dla naszej społeczności, przygotowywać będzie filmiki instruktażowe. Pierwszy odcinek jest już dostępny na profilu facebookowym szkoły.

Coś manualnego- ćwiczymy dłonie i wyobraźnię. Prace do wykonania, do pobrania na profilu facebookowym szkoły. Dla zachęty zdjęcia prac.

Warsztaty muzyczno-rytmiczne trwają. Można być aktywnym członkiem orkiestry wchodząc na link na facebooku. Zapraszamy do gry na pianinie i na instrumentach dętych.

20.03.2020
Propozycja dla chcących zrobić coś więcej. Masy sensoryczne i plastyczne do wykonania
w domu. Przepisy, instruktaż znajdują się na stronie www.panimonia.pl. Link do strony umieszczony jest na profilu facebookowym szkoły.

19.03.2020
EMPIK udostępnia darmowe audiobooki, ebooki, słuchowiska w aplikacji EMPIKGO. Dodatkowo EMPIK organizuje e-spotkania autorskie i zaprasza dzieci na warsztaty naukowe online.

19.03.2020
Zapraszamy na wirtualny spacer do HYDROPOLIS.

19.03.2020
Skoro nie możecie pójść do Zoo to Zoo przyjdzie do Was. Będą dwa razy w tygodniu  lekcje online o zwierzętach. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Przedstawiamy propozycje różnorodnych zajęć dla dzieci o charakterze doświadczalnym, plastycznym, technicznym, muzycznym, ruchowym… Oferta będzie systematycznie wzbogacana. Miłej zabawy.

Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”,
który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką.

TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.