Lato w mieście 2020

Kolejny już raz w szkole odbywają się półkolonie. Ale po raz pierwszy (wierzymy, że ostatni)
w reżimie sanitarnym. Chyba wszyscy zadawali sobie pytanie: „Jak to będzie?”. Po tygodniu już wiemy. Jest super! Jest ekstra! Jest moc! Codziennie nowe atrakcje. Stale coś się dzieje.
Oj, dzieje się! Chętnie opowiemy.

Szkolne kino
Skoro nie możemy pójść do kina, to kino trzeba zrobić samodzielnie. Najpierw wybór filmów,
po gorącej dyskusji wybraliśmy dwa. Potem przygotowanie plakatów. Normalnie, profesjonalna robota. Następnie wykonanie biletów, organizacja sali kinowej. Już można ustawiać się w kolejce do wejścia. Szukamy swoich miejsc i zasiadamy pełni oczekiwania. Gasną światła. Przenosimy się w magiczny świat filmu.

Zwierzaki- cudaki i nie tylko
Mąka, woda, sól oraz inne dodatki i już możemy mieszać, wyrabiać, zagniatać. Trochę barwników, masa ma być kolorowa. Na rozgrzewkę wycinamy różne kształty foremkami. A potem każdy tworzy własne zwierzątka, kwiaty, a nawet pizzę. Można ulepić wszystko. Bawimy się świetnie! Polecamy.

Luna- pies terapeuta
W ogrodzie szkolnym spotykamy się z panią Kasią i Luną, suczką rasy labrador.
Pani Kasia ciekawie opowiada o pracy z pieskami i o samej Lunie. Luna chętnie pokazuje
co potrafi. Jesteśmy zachwyceni. Podziwiamy wzajemne zrozumienie między Luną i panią Kasią.
Wiemy, że psy nie lubią hałasu, gwałtownych ruchów i tylko dlatego powstrzymujemy się od oklasków oraz okrzyków radości. Mamy nadzieję, że Luna jeszcze kiedyś będzie naszym gościem. Zapraszamy.

Tańcz, tańcz, tańcz z nami
Z niecierpliwością czekaliśmy na zajęcia, bo uwielbiamy się ruszać. Patrzcie!!! Tak, to my. Tańczymy razem, skaczemy razem, aż się trzęsie podłoga. To muzyki czas. Kręcimy się żwawo, tańczymy głową, tułowiem, rękoma, nogami… i hop do góry. Co za dźwięk, co za rytm,
im trudniejszy układ, tym lepiej. Kiedy następne warsztaty?

Niezwykłości
Kto potrafi namalować wzory na słoikach, bez dotykania słoików? Kto wie jak zrobić wulkan
z oleju? Kto umie nadmuchać balon przy pomocy drożdży? Kto potrafi zrobić bańki mydlane na stole? Kto maluje na mleku niczym artysta? My potrafimy, wiemy, umiemy. To był fantastyczny, ekscytujący, pełen eksperymentów dzień. Jaki ten świat jest ciekawy!