Uwaga!!! Bardzo ważne!!!

25.03.2020

18.03.2020
Kreatywni w czasie wolnym od zajęć szkolnych

Przedstawiamy propozycje różnorodnych zajęć dla dzieci o charakterze doświadczalnym, plastycznym, technicznym, muzycznym, ruchowym… Oferta będzie systematycznie wzbogacana. Miłej zabawy.

Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”,
który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką.

TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.

Wsparcie psychologiczne dla rodziców

Szanowni Rodzice.
Gdy czujecie się niepewni, przestraszeni, wyczerpani emocjonalnie w tym trudnym czasie, możecie skorzystać z porady szkolnych psychologów. Panie psycholog wysłuchają, doradzą, udzielą wsparcia. Nie jesteście Państwo sami!
Panie psycholog będą dostępne telefonicznie od poniedziałku
do piątku w godzinach 10.00-14.00.

• pani psycholog Katarzyna Radzińska- tel. 790-715-876
  • pani psycholog Ewa Druszcz- tel. 605-513-366

Panie psycholog będą umieszczały linki, pod którymi znajdować się będą autorskie filmy- dogoterapia (K. Radzińska) i karty pracy o charakterze terapeutycznym.

Wsparcie dla uczniów

Drodzy uczniowie.
Wiemy, że czas bez szkoły jest dla Was trudny. Jeśli rozmowa z nami może pomóc, wesprzeć, zmotywować, czy po prostu poprawić Wam humor- DZWOŃCIE.
My chętnie usłyszymy Wasz głos. Rodziców prosimy
o umożliwienie dzieciom kontaktu telefonicznego z wychowawcami,
w dni powszednie.

Zadania dla uczniów na dzień 17.03., 18.03., 19.03.

Drodzy uczniowie, niestety nie będziemy mogli wspólnie pracować w szkole, ale bardzo prosimy abyście razem z mamą lub tatą pracowali w domu, korzystając z propozycji kart pracy.
Wasi nauczyciele.

Nadchodzi wiosna.
Ze strony eduzabawy.com wybieramy zadania z kategorii Wiosna:
ćwiczenia matematyczne, grafomotoryczne, na spostrzegawczość,
puzzle, kolorowanki i je wykonujemy.

Klasy młodsze: p. Marzeny, p. Andżeliki, p. Justyny 15 kart pracy.
Klasy starsze: p. Grażyny, p. Moniki, p. Wioletty, p. Magdy 20 kart pracy.

Ze strony www.pisupisu.pl zadania z kategorii Słowa na literkę.

Ze strony www.gralandia.pl piosenki pt: „Marzanna”, „Wiosenny marsz”,

Wykonane zadania drukujemy. Zakładamy osobne teczki bądź wklejamy do zeszytów.

Chwalimy się pracami po powrocie do szkoły.

Klasy szkoły pp- klasa p. Brygidy i p. Kasi

Uzupełnij karty pracy w działach – wytnij, przyklej, uzupełnij

„Żywność” – str. 43,44,45,48

„Higiena” – str. 62,63,64,65,68,69

„ Obowiązki domowe” – str.83,84,85,86,87

• Zadanie

Propozycja 1. Zaplanuj i opisz swój wolny dzień/ Narysuj swój wolny dzień.

lub

Propozycja 2. Przeczytaj z rodzicami jedną wybraną książkę- zrób do niej ilustracje.

Wykonane zadania drukujemy.
Zakładamy osobne teczki bądź wklejamy do zeszytów.
Chwalimy się pracami po powrocie do szkoły.

Uwaga!!!
Informujemy, że sekretariat szkoły w okresie od 12.03.2020 do 25.03.2020 jest czynny w godzinach od 9:00 do 14:00. KONTAKT ZE SZKOŁĄ JEDYNIE DROGĄ TELEFONICZNĄ (713437815) LUB E-MAILOWĄ!

Propozycje dla uczniów

W związku z zawieszonymi zajęciami edukacyjnymi, prezentujemy adresy stron internetowych, z których uczniowie mogą korzystać. ZACHĘCAMY:

• www. matzoo.pl
  • www. buliba.pl
  • www. superkid.pl
  • www. supercoloring.com
  • www. gralandia.pl
  • www. lulek.tv
  • www. miniminiplus.pl
  • www. ciufcia.pl
  • www. tajemniczakuchnia.pl

Szanowni Państwo.
Zajęcia w szkole decyzją MEN zostały zawieszone.
Prosimy o uważne śledzenie bieżących informacji z wiarygodnych źródeł.
25 marca prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły lub wychowawcami.

W trosce o dobro nas wszystkich, w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów chorobowych w rodzinie, bardzo prosimy o bezwzględne zgłoszenie tego faktu służbom sanitarno-epidemiologicznym- infolinia bezpłatna całodobowa: 800 060 800 albo infolinia NFZ- 800 190 590 oraz w sekretariacie szkoły.