Osiągnięcia sportowe

  • Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach - 25.06.2011 - Dominika Konior reprezentowała Polskę i została wicemistrzynią olimpijską w pływaniu
  • IX ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych - Kielce 2-5.07.2009 - 3 złote medale.
    Międzypowiatowy Mityng w Narciarstwie Biegowym 24.02-6.03.2009 - 6 zawodników - 2 złote medale, 2 srebrne, 1 brązowy.
  • Letnie Europejskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych - 13-18.10.2009 Hiszpania - Dominika Konior - IV miejsce.

Rok szkolny 2012/2013:

  • VIII Dolnośląski Turniej Badmintona - Legnica - udział w zawodach sportowych - 11 zawodników.
  • 11.04.2013 r Współorganizacja Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego we Wrocławiu - udział 16 zawodników.
  • Obóz zimowy w Szklarskiej Porębie - 4 uczestników.
  • Dolnośląski Mityng Olimpiad Specjalnych w Narciarstwie Zjazdowym - 4 zawodników.
  • XIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych - 16 zawodników.
  • VI Ogólnopolski Mityng w narciarstwie zjazdowym Zakopane 2014: Slalom Gigant oraz Super Slalom Gigant - Hania Ciechanowicz zdobyła dwa złote medale.

Rok szkolny 2013/2014:

  • IX Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych - II, III, IV miejsce.
  • XXIV Memoriał Marka Petrusewicza na krytej pływalni AWF we Wrocławiu - 6 zawodników.
  • VII Dolnośląski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych w Trzebnicy - 5 zawodniczek. 

Rok szkolny 2014/2015:

  • VII Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych w Jakuszycach - 1 złoty medal, 1 srebrny medal, 1 czwarte miejsce.
  • VII Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych w Karpaczu - 2 złote medale, 3 brązowe medale, 1 czwarte miejsce.
  • Zimowy Obóz Olimpiad Specjalnych w Szklarskiej Porębie - 6 uczestników.
  • VII Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu - udział wzięło 15 zawodników zdobywając 5 złotych medali, 10 srebrnych, 6 brązowych oraz 3 czwarte i 1 piąte miejsce. W zawodach zespołowych zdobyli kolejno: 1 pierwsze miejsce, 1 drugie miejsce i 1 trzecie miejsce.
  • XXVI Memoriał Marka Petrusewicza - coroczne prestiżowe zawody pływackie. Udział wzięło 7 zawodników  - cała 7  zajęła pierwsze miejsce i stanęła na najwyższym podium.
  • III Dolnośląski Mityng Gimnastycznych Olimpiad Specjalnych w Trzebnicy - naszą szkołę reprezentowały 3 zawodniczki, zajęły pierwsze i drugie miejsce w ćwiczeniach wolnych i na drążku oraz pierwsze miejsce podczas rywalizacji na poręczach asymetrycznych.
  •  
  • Rok szkolny 2015/2016 :
  • XI 2015 r. Integracyjne Zawody Pływackie im. Marka Petrusewicza AWF Wrocław - 7 zawodników.
  • XI 2015 r. VIII Dolnośląski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych w Trzebnicy - 3 zawodników.
  • Podczas szkolnego przedstawienia pt. "Dwanaście miesięcy" grupa zaprezentowała trzy tańce: Marsz Radeckiego, Happy New Year, Walc wiedeński.
  • 28 II - 8 III Obóz Zimowy Olimpiad Specjalnych w Szklarskiej Porębie, a podczas niego Międzypowiatowy Mityng z Narciarstwa Biegowego -  6 zawodników.
  • III 2016 r. Ogólnopolski Mityng z Narciarstwa Zjazdowego w Zakopanem.
  • IV 2016 r. podczas XVI Prezentacji Wokalno - Muzycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Marzenie" - 12 uczniów zaprezentowało walc wiedeński.
  • V 2016 r. Dzień Sportu w ogrodzie szkolnym - 10 konkurencji z udziałem studentów AWF.
  • VI 2016 r. XVI Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze - 15 zawodników.
  • VI 2016 r. podczas przedstawienia teatralnego pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" wystawionego z okazji Święta Szkoły  uczniowie zaprezentowali sześć tańców: "Auto stop", "Taniec góralski", "Szła dzieweczka", "Polka warszawska", szanta "Cholerny sztorm", szanta "Hiszpańskie dziewczyny".
  • VI 2016 r. I Wrocławskie Mistrzostwa w Badmintonie dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Autyzmem - 11 zawodników.
  •  Obóz narciarski pod opieką pani Ali Pacześniak - 6 uczestników, którzy wzięli udział w XIV Międzynarodowym Mityngu Narciarskim Olimpiad Specjalnych Jakuszyce 2016 r. W finałowych zawodach z narciarstwa biegowego zdobyli wiele medali.
  • Rok szkolny 2016/2017 :
  •  X 2016 r. X Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Legnicy - 2 zawodników.
  • X 2016 r. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta - 2 zawodników.
  • XI 2016 r. VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Katowicach - 2 zawodników.
  • XI 2016 r. Integracyjne Zawody Pływackie: Memoriał Marka Petrusewicza - 7 zawodników.
  • III 2017 r. Zimowy Obóz Sportowy w Szklarskiej Porębie - 5 uczestników.
  • III 2017 r. VIII Dolnośląski Mityng Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych w Karpaczu - 4 zawodników.
  • V 2017 r. XXIII Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w Pływaniu Wrocław 2017 - 8 zawodników.
  • V 2017 r. Dzień Sportu - AWF Wrocław.
  • VI 2017 r. Mistrzostwa Wrocławskie w Nordic Walking - 3 zawodników.
  • VI 2017 r. XVII Dolnośląski Mityng LA OS Kamienna Góra - 17 zawodników. 
  • Rok szkolny 2016/2017 :
  • XI 2017 r. Dolnośląski Turniej Badmintona w Legnicy - 2 zawodników.
  • XI 2017 r. Integracyjne Zawody w Pływaniu Memoriał Marka Petrusewicza (basen ul. Wejherowska) - 7 zawodników.
  • XI 2017 r. Dolnośląski Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych w Trzebnicy - 3 zawodników.
  • III 2018 r. - Zimowy Obóz Olimpiad Specjalnych w Szklarskiej Porębie - XVI Międzypowiatowy Mityng z Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach - 6 zawodników.
  •  

Udział w konkursach artystyczno-plastycznych

  • Konkurs zorganizowany przez Fundację ProCuro pt. „Moja Ziemia, mój zielony świat” – zdobyliśmy I-sze miejsce i wyróżnienie (2009r)
  • Muzeum Sztuki Medalierskiej - konkurs na plakietkę "Bajki, baśnie, legendy" (2010 r)
  • Konkurs Fundacji ProCuro pt. "Przylądek Nadziei" - wyróżnienie (2010r)
  • Konkurs Fundacji ProCuro pt. "Moje sportowe radości" - I i III miejsce oraz I wyróżnienie (2011 r)
  • Konkurs Fundacji ProCuro pt. "W przyszłości będę..." - dwie prace zostały wyróżnione (2012 r)
  • MDK ul. Kołłątaja - konkurs pt. Świat dinozaurów" - dwa wyróżnienia (2012 r) 
  • Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Zespół Szkół Nr 10 -ogólnopolski konkurs pt."Pisanki, kraszanki i inne dekoracje wielkanocne"- wyróżnienie (2012 r) 
  • Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji - konkurs na kartkę wielkanocną - wyróżnienie (2013 r)
  • Konkurs Fundacji ProCuro pt. "Ulubiony bohater w wierszach Juliana Tuwima" - I miejsce (2014 r)
  • VIII edycja konkursu plastycznego ART Stacja przystanek najmłodszej sztuki organizowanego przez Fundację ProCuro pt. "Uczestniczę w kulturze: tworzę, oglądam, słucham..." - udział wzięło sześciu uczniów. Wyróżnienie otrzymał Michał Gąsior za pracę pt. "Drzewo ptakami rozśpiewane". (2015 r)
  • IX edycja konkursu plastycznego ART Stacja przystanek najmłodszej sztuki organizowanego przez Fundację ProCuro pt. "Jestem dzieckiem, więc lubię..."   udział wzięło sześciu uczniów. Wyróżnienie otrzymał Tomek Kotkowski za pracę pt. "Lubię Święta Wielkanocne". (2015 r)
  • III Przyrodniczy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 pt. "Kolorowy ptak" - I-sze i II-gie miejsce (2016 r).
  • Przegląd Międzynarodowego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - jedno wyróżnienie, a prace ośmiu uczniów zakwalifikowały się do wystawy w Muzeum Architektury.
  • Konkurs Fundacji ProCuro na świąteczną kartkę bożonarodzeniową - I-sze i II -gie miejsce (2017 r).
  • Muzeum Poczty i Telekomunikacji - konkurs na świąteczną kartkę bożonarodzeniową - wyróżnienie (2017 r).
  •  

Prezentacje grupy tanecznej

  • Udział w I Dolnośląskim Konkursie Form Tanecznych „Z przytupem” – Polskie Tańce Ludowe – Polonez,
  • Udział w przeglądzie Wokalno-Muzycznym „Marzenia”- taniec synchroniczny ABBA.
  • XVIII Dolnośląskie Prezentacje Wokalno - Muzyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Marzenia" (12.03.2018 r). - link

osiag-2Wystawy prac plastycznych 

  • Wystawa w Galerii Miejskiej - „Malarstwo, ceramika, tkanina”, 07. 06. 2010 r.
  • Wystawa w Klubie Muzyki i Literatury - "Malarstwo, ceramika, tkanina", 06. 06. 2011 r.
  • Wystawa w Galerii "Na Solnym" - "Malarstwo, ceramika, tkanina", 24. 05. 2012 r.
  • Wystawa w Muzeum Współczesnym - "Malarstwo, ceramika, tkanina", fotografia, 29. 05. 2013 r.
  • Wystawa w Starym Ratuszu - "Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia", 29. 06. 2014 r.
  • Wystawa w Starym Ratuszu - "Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia", 03. 06. 2015 r.
  • Wystawa w Galerii Kontury Kultury - "Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia", 01. 06. 2016 r.
  • Wystawa w Starym Ratuszu - "Malarstwo, ceramika, tkanina, fotografia", 30. 05. 2017 r.

Występy teatralne

  • Przedstawienia pt. "Szewczyk Dratewka" i "Świąteczna dziewczynka" (2010 r)
  • Przedstawienia pt. "Smok ze smoczej jamy" oraz "Polskie Boże Narodzenie" (2011 r)
  • Przedstawienie pt. "Pastorałka" oraz "Cztery żywioły" (2012 r)
  • Inscenizacja "20 lat minęło" z okazji jubileuszu Stowarzyszenia oraz "Bajkowe Boże Narodzenie" (2013 r)
  • Inscenizacja pt. "W 30 minut dookoła świata" oraz "Kolędnicy - wędrownicy" (2014 r)
  • Przedstawienie pt. "Letnie marzenia" oraz "Dwanaście miesięcy" (2015 r)
  • Przedstawienie pt. "Cudze chwalicie swego nie znacie" oraz "Anioły górą" (2016 r)
  • Przedstawienie pt. "Ruch to zdrowie" (2017 r)