Wsparcie psychologiczne dla rodziców

20.05.2020
Znawcy emocji- cztery obrazki a dziesięć pytań. Wszystkie dotyczą emocji. Zagrajcie
w psychologiczne zgadywanki. Link do ciekawych zadań będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

18.05.2020
Pani psycholog zaleca systematyczne ćwiczenia na: spostrzegawczość, płynność ruchów, koncentrację uwagi i samodzielność zadaniową. Karty pracy znajdą się pod linkiem, na profilu facebookowym szkoły.

14.05.2020
RULETKA EMOCJI to prosta i atrakcyjna zabawa.
Zachęca do rozmowy, ośmiela do mówienia o uczuciach i stanach emocjonalnych,
pomaga w budowaniu więzi rodzinnych. Jest to psychologiczna wersja Koła Fortuny. Wystarczy zakręcić kołem, przeczytać hasło, opowiedzieć kiedy i dlaczego się tak czujesz. Powodzenia.
Link do gry będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

13.05.2020
Mowa ciała- pani psycholog proponuje ćwiczenia naśladownicze, dzieciaki naśladują zwierzaki. Odgłosy, ustawienie ciała, sposób poruszania. Nie zabraknie także ćwiczeń utrwalających nazwy zwierząt. Link do zadań będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

12.05.2020
Pranajama- czyli ćwiczenia oddechowe dla dzieci. Uspokajają umysł, wyciszają myśli, prowadzą do równowagi emocjonalnej. Link do jogi dla dzieci będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

08.05.2020
Bajka relaksacyjna o małym Kotku. Nie tylko dorośli, dzieci również odczuwają stres. Możemy im pomóc stosując bajkoterapię. Zachęcamy do odsłuchania audiobooka. Bajka posługuje się wizualizacją. Link do bajki będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

07.05.2020
Pani psycholog poleca coś, co koi zmysły na dobranoc- czyli Wieczorynki Gangu Słodziaków. Bajki czytają znani polscy aktorzy. Opowieści Słodziaków bawią i uczą. Opatrzone są doskonałym morałem. Zachęcamy gorąco. Link do materiałów będzie zamieszczony na profilu facebookowym szkoły.

06.05.2020
Zastanów się. Porównaj. Przelicz. Wyklucz. Odpowiedz na pytania. Jednym słowem popracuj. Zapraszamy do pobrania psychologicznych kart pracy. Link będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

05.05.2020
Wachlarz emocji jest potrzebny. Złość ma prawo, czasem, zagościć w naszych domach. Proponowane przez panią psycholog rodzinne zabawy pozwolą rozpoznać, nazwać, rozładować
i ukoić emocje. Zachęcamy do skorzystania z oferowanych porad. Link do materiałów będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

04.05.2020
Lepiej poznaję siebie. Jak w quizie- odpowiedz na pytania, uzupełnij zdania, dowiesz się o sobie więcej. Pani psycholog zaprasza do współpracy. Link do kart pracy będzie dostępny na profilu facebookowym szkoły.

30.04.2020
Jak wydobywa się emocje? Każdy z nas wyraża mnóstwo emocji. Po co są one nam potrzebne? Jak je rozpoznać? Czy możemy wyrazić emocje poprzez taniec? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w filmie, który znajdzie się pod linkiem, na profilu facebookowym szkoły.

29.04.2020
„Uważność i spokój żabki”- to cykl zajęć relaksacyjnych. W czasie kiedy przebywamy wszyscy
w domu, a przestrzeń ta zmieniła się w miejsce nieustannej pracy i nauki, warto pomyśleć
o wytchnieniu. Służyć temu będzie zestaw relaksacyjny. Propozycje ćwiczeń relaksacyjnych obejmują dzieci młodsze i starsze. Wystarczy pięć minut, a wszyscy poczujemy się lepiej.
Link do ćwiczeń zostanie zamieszczony na profilu facebookowym szkoły.

27.04.2020
Dedykujemy uczniom, zwłaszcza dzieciom młodszym, bajkę o emocjach. Odczuwanie różnych emocji i doznań stanowi codzienny element życia. Pola stara się wyjaśniać bogactwa uczuć. Link do bajki będzie umieszczony na profilu facebookowym szkoły.

20.04.2020
W związku z obowiązkiem noszenia maseczek, prezentujemy film psychoedukacyjny, dotyczący rozmowy z dzieckiem na temat konieczności ochrony twarzy. Link do filmu będzie zamieszczony na profilu facebookowym szkoły.

17.04.2020
Propozycje gier psychologicznych. Zestawy plansz do gier będą umieszczone na profilu facebookowym szkoły.

GRA rodzinna: Mój dom, a w nim ja.
Ma ona na celu rozmowę z dziećmi o domu, rodzinie, relacjach. Natomiast dodatkowe karty rozszerzają możliwość rozmowy o kwarantannie, dając szansę na poszerzenie świadomości rodzica na temat tego co dziecko czuje i myśli w tym wyjątkowym czasie. Świetny pomysł na integrację rodziny i zdobycie wiedzy jak domownicy czują się z sobą we własnym domu. Poza tym dzieci tworzą własny domek z papieru.

ZABAWA: Statki z supermocą wyruszają w świat.

Zabawa ma na celu odszukiwanie w sobie sił, mocnych stron. Łączy ona zabawę, w której dziecko robi statki z origami z rozmową o bohaterach/zwierzętach, z którymi cechami się utożsamia oraz dodatkowo ćwiczenia oddechowe (trening relaksacyjny).

15.04.2020
W związku z przedłużającą się izolacją społeczną, z powodu pandemii, wszyscy mamy prawo czuć się sfrustrowani, zaniepokojeni, pełni obaw. Dla każdego z nas jest to nowa sytuacja,
w której radzimy sobie lepiej lub gorzej. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy, porady
i wsparcia udzielanej przez specjalistów. Poniżej prezentujemy szczegóły pomocy.

08.04.2020
Przedświąteczna propozycja kart pracy od pani psycholog, zostanie zamieszczona na profilu facebookowym szkoły.

07.04.2020
Przedstawiamy pomysły zabaw. W roli głównej- emocje. Warto mówić o swoim samopoczuciu, dzielić się emocjami z bliskimi. Emocje wszystkich domowników są ważne.

01.04.2020
Trzecia część kart pracy, dedykowana uczniom przez panią psycholog, zostanie zamieszczona
na profilu facebookowym szkoły.

30.03.2020
Na stronie Wydawnictwa OLESIEJUK, dostępna jest BEZPŁATNA książeczka pt.”Masz tę moc”. Publikacja powstała z potrzeby serca i chęci pomocy. Tłumaczy czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać. Proponujemy Rodzicom zapoznanie się z książeczką
i podjęcie decyzji o przedstawieniu jej swoim dzieciom. POLECAMY.

27.03.2020
Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, przygotowanego przez psycholog panią Kasię. W roli głównej – psiaki (dogoterapia). Link do filmu znajduje się na profilu facebookowym szkoły. Warto!!!

25.03.2020
Szanowni Państwo. My, jako nauczyciele, zdajemy sobie sprawę, że nowa rzeczywistość powoduje natłok obowiązków zawodowo-domowych. Proponując naszym uczniom formy zajęć poprzez stronę internetową i facebook, nie chcemy by były one dla Państwa dodatkowym obciążeniem. Znając swoje dziecko i jego funkcjonowanie w domu, pozostawiamy Państwu wybór aktywności, tak aby dziecko miało przyjemność, a Państwo mogli się czuć odciążeni.
To jest tylko wachlarz propozycji. Decyzja należy do Państwa.

24.03.2020
Emocje dzieci, w tym trudnym czasie, to jedno z najważniejszych zagadnień życia rodzinnego. Drugą część kart pracy, właśnie o emocjach, znajdziecie Państwo na facebooku szkolnym. Zachęcamy.

23.03.2020
SZANOWNI RODZICE. WSZYSTKIE PROPONOWANE LINKI, Z KTÓRYCH MOGĄ KORZYSTAĆ WASZE DZIECI, SĄ DOSTĘPNE NA PROFILU FACEBOOKOWYM SZKOŁY. ZACHĘCAMY DO ZAŁOŻENIA I KORZYSTANIA Z OBFITOŚCI PROFILU.

19.03.2020
Propozycje terapeutycznych kart pracy.
Karty pracy cz. 1

Szanowni Rodzice.
Gdy czujecie się niepewni, przestraszeni, wyczerpani emocjonalnie w tym trudnym czasie, możecie skorzystać z porady szkolnych psychologów. Panie psycholog wysłuchają, doradzą, udzielą wsparcia. Nie jesteście Państwo sami!
Panie psycholog będą dostępne telefonicznie od poniedziałku
do piątku w godzinach 10.00-14.00.

  • pani psycholog Katarzyna Radzińska- tel. 790-715-876
  • pani psycholog Ewa Druszcz- tel. 605-513-366

Panie psycholog będą umieszczały linki, pod którymi znajdować się będą autorskie filmy- dogoterapia (K. Radzińska) i karty pracy o charakterze terapeutycznym.

Wsparcie dla uczniów

Drodzy uczniowie.
Wiemy, że czas bez szkoły jest dla Was trudny. Jeśli rozmowa z nami może pomóc, wesprzeć, zmotywować, czy po prostu poprawić Wam humor- DZWOŃCIE.
My chętnie usłyszymy Wasz głos. Rodziców prosimy
o umożliwienie dzieciom kontaktu telefonicznego z wychowawcami,
w dni powszednie.
Nauczyciele